szybki kontakt

Fuegos del Apostol w Santiago de Compostela

Fuegos del Apostol w Santiago de Compostela

Fuegos del Apostol to jeden z elementów corocznej fiesty w Santiago, której kulminacja następuje w dzień patrona- 25 lipca.

Obchody święta św. Jakuba zaczynają się najczęściej już około 10 dni przed tą datą. Towarzyszą im liczne koncerty, wystawy oraz liczne wydarzenia kulturalne w których uczestniczą nie tylko mieszkańcy miasta, ale także przybyli pielgrzymi, turyści i mieszkańcy Galicji a także innych prowincji.

Wiele osób odbywających swoją wędrówkę po Camino de Santiago tak planuje swoją pielgrzymkę, by właśnie w okolicach 25 lipca dotrzeć do Santiago i świętować razem z innymi.

Zeszłoroczne „Fuegos del Apostol”, czyli „ognie św. Jakuba” były nad zwyczaj efektowne. Firma, która przygotowała prezentację opublikowała film, dzięki któremu możemy zobaczyć, co przegapiliśmy.

Wizualizacja była tak efektowna, bo w roku 2011 wypadało 800-lecie obchodów święta św. Jakuba w Santiago.

Celem pokazu jest przedstawienie historii dotarcia ciała św. Jakuba do Galicji oraz dalszy rozwój miasta i samej katedry.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.