szybki kontakt

Camino w 2011 roku.

Camino w 2011 roku.

Witajcie w nowym roku 2011. Choć ostatnio niezbyt często pojawiałem się na blogu, końcówka roku na polskim Camino była naprawdę intensywna.

Zmiany, zmiany, zmiany…

Na samym wstępie, chciałbym Wam zakomunikować, że nasz blog zmieni nieco formułę, poczynając od dnia dzisiejszego. Więcej będzie tu osobistych wpisów i refleksji, niż praktycznych informacji ze szlaków. Oczywiście wszystkie maile, które otrzymamy z informacjami nt. szlaków zostaną opublikowane.

Od wielu lat masę informacji o szlakach w Polsce znaleźć można na stronie camino.net.pl, która zapoczątkowana została przez dobrych ludzi z Fundacji Wioski Franciszkańskiej w Janicach, a dziś prowadzona jest naszymi wspólnymi siłami. Wkrótce szykuje się na niej zmiana szaty graficznej, byście mogli szybciej i przyjemniej poruszać się po stronie.

Polskie Albergue

Niedawno udało nam i się uruchomić stronę Polskiego Albergue na Monte do Gozo (choć ta nazwa jest raczej nieoficjalna). Do strony podpięta została strona na facebooku (tzw. fanpage) i wielu z Was już dołączyło nas do grona znajomych.

Sama strona www.albergue.pl jest w ciągłej budowie i mam nadzieję, że do czasu, gdy pierwsi wolontariusze roku 2011 wyjadą pomagać pielgrzymom, strona zostanie ukończona (przynajmniej w języku Polskim).

Stowarzyszenie „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce” po raz kolejny organizuje wolontariat w Centro Europeo de Peregrinacion i od maja tego roku znowu spotkacie polskich wolontariuszy w tym ostatnim na szlaku albergue.

Szlaki w Polsce…

Wbrew pozorom szlaki św. Jakuba w Polsce wciąż się rozwijają. Żal mi tych, które nie są utrzymywane jak należy (i tu sam biję się w pierś z wiadomego powodu) i boję się, że nowe odcinki mogą po kilku latach zostać zapomniane.  Jednak póki co, szlaków powstaje coraz więcej i pielgrzymi do Santiago de Compostela mają nieco łatwiejsze życie.

Szlak św. Jakuba w Polsce 2010
Szlak św. Jakuba w Polsce 2010

Zmiany na stronie.

Zmiany na stronie będą obejmowały uzupełnienie brakujących podstron tekstem i zdjęciami. Będę się starał umieszczać więcej relacji ze szlaków i spotkań z ludźmi, a mniej 'oficjalnych’ ogłoszeń i komunikatów, które i tak zawsze znajdziecie na naszej podstronie ’aktualności’ w serwisie camino.net.pl i „Pielgrzymku”.

Zapraszam Was też na Facebooka. Do usłyszenia wkrótce.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.