szybki kontakt

Albergue na Monte do Gozo w 2013r. nieczynne.

Albergue na Monte do Gozo w 2013r. nieczynne.

Ważna informacja w sprawie „naszego” albergue na Monte do Gozo zmusiła mnie do wykonania tego wpisu, który jednocześnie potwierdzi, że blog jednak nie został porzucony (jak sugerowało kilku czytelników ;)).

Pierwsza informacja, jaką chciałbym Wam przekazać to ta, że kwestiami wolontariatu na Monte do Gozo zajmuje się od sezonu 2013 Agnieszka Kielc i to z nią powinniście się kontaktować w sprawach albergue (mail agnieszki- albergue@camino.net.pl). Poniżej wklejam oficjalną informację ze Stowarzyszenia:

Schronisko dla pielgrzymów na Monte do Gozo (Centro Europeo de Peregrinacion) będzie w tym roku (2013) nieczynne. Ośrodek nazywany często ?naszym? i ?polskim?, w którym rodacy u progu Santiago cieszą się ciepłym przyjęciem i gdzie w ostatnich latach pracowali nasi wolontariusze, potrzebuje niezbędnych remontów. Z tego powodu w schronisku nie będą w tym roku przyjmowani pielgrzymi i nie będzie naboru wolontariuszy do pracy na Monte do Gozo.

Ponieważ wzorem poprzednich lat zaczęli się zgłaszać chętni do zostania hospitalero, ?Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce? nawiązali kontakty z innymi organizacjami jakubowymi (głównie w Hiszpanii) na temat możliwości skierowania polskich wolontariuszy w roku 2013 do innych schronisk. Jeśli będą one potrzebowały naszych wolontariuszy, zostanie ogłoszony oficjalny nabór. Mamy nadzieję na powrót polskich hospitalero na Monte do Gozo w przyszłym roku.

Chwilowo nie otwieramy więc naboru wolontariuszy, ale w razie wszelkich pytań dotyczących wolontariatu chętnie na nie odpowiemy

Informacje i zapytania w tej sprawie prosimy kierować do Agnieszki Kielc, e-mail:albergue@camino.net.pl

Mam nadzieję, że polscy pielgrzymi wędrujący szlakiem nie będą mieli problemu ze znalezieniem noclegu przed Santiago. Przypominam, że do dyspozycji pielgrzymów są inne schroniska i pensjonaty w Santiago de Compostela i miejscowościach bezpośrednio przed Santiago.

Wszyscy liczymy na to, że prace w Centro uda się ukończyć szybko i sprawnie i zarówno pielgrzymi, jak i osiołki wrócą na Monte do Gozo w przyszłym sezonie.

Osiołki na Monte do Gozo

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.