szybki kontakt

Wirtualne Camino de Santiago

Wirtualne Camino de Santiago

Na Camino de Santiago możesz być codziennie. I naprawdę gdziekolwiek. Proponujemy Ci rodzaj duchowej (choć jednocześnie fizycznej) wędrówki w Twojej okolicy. Nawet w drodze do pracy. Liczy się Twoje nastawienie. Nawet dziś możesz być na Camino.  

Czym jest tak naprawdę #WirtualneCamino?

Zaczęło się niewinnie. Od naszej prośby na facebook’u o Waszą pomoc podczas pandemii. Miała to być nasza wspólna wędrówka duchowa, zamiast naszych wyjazdów na Camino do Hiszpanii. I stało się coś niezwykłego. Wszyscy ruszyliśmy na Camino, mimo zamkniętych granic, zamkniętych schronisk, a nawet lasów 😉

Szacujemy, że w ciągu pierwszych pięciu tygodni trwania pierwszej edycji Wirtualnego Camino, pokonaliśmy w sumie ponad 200 tysięcy kilometrów. Inaczej mówiąc, przeszliśmy 5 razy dookoła kuli ziemskiej. Albo, obrazując bardziej „caminowo”, prawie 70 razy dotarliśmy z Wrocławia do Santiago de Compostela! Tylko w ciągu 5 tygodni!

I nie była to jedynie fizyczna rywalizacja. Otrzymaliśmy piękne relacje i świadectwa, potwierdzające, że #WirtualneCamino to wędrówka duchowa 💗. 

Jak przejść „Camino”, nie będąc na Camino?

Wystarczy tak naprawdę wyjść z domu. A na dobrą sprawę, nawet niekoniecznie. Mamy świadectwa osób, które pokonały 100 kilometrów po szpitalnych korytarzach albo we własnym ogródku.

Ważne jest duchowe nastawienie i chęć bycia w drodze. Z jakimś celem. Cel, podobnie, jak na właściwym Camino de Santiago, może być różny. Właściwie dowolny. Może to być wyzwanie fizyczne (czy pokonam taki dystans), modlitewne (idę w określonej intencji), czy po prostu z nadzieją na coś lepszego, gdzie nie spodziewamy się niczego.

Certyfikat za #WirtualneCamino i specjalny medal

Postanowiliśmy, już za pierwszym razem, że nasza wirtualna wędrówka będzie podobna do tej z Hiszpanii. Dlatego też, za określony dystans wydajemy imienny certyfikat z datą ukończenia wędrówki oraz pamiątkowy medal. Certyfikat pakujemy w kartonową tubę, dołączamy medal i wysyłamy do Ciebie do domu kurierem lub do paczkomatu.

Działa to po kolei tak:

  1. Zamawiasz jeden z pakietów Wirtualnego Camino (są poniżej) i otrzymujesz od nas drogą mailową numer zamówienia.
  2. Następnie idziesz (lub pokonujesz rowerem bądź konno) określony pakietem dystans, w określonym czasie.
  3. Po ukończeniu wędrówki, wysyłasz nam informację z numerem zamówienia, a my dostarczamy Ci pakiet (wypisany odpowiednio certyfikat w tubie oraz stosowny do Twojej wędrówki medal).

Dystans nie jest najważniejszy!

Możesz mierzyć swoją wędrówkę za pomocą aplikacji, krokomierza, albo (jeśli znasz pokonywane dystanse w swojej okolicy), po prostu zapisywać pokonane w określonych dniach kilometry.

Jeśli Ty wiesz, że pokonałaś/pokonałeś dystans, tylko to się liczy. Będzie nam miło, jeśli w jakiś sposób to udowodnisz (zrzut z Endomondo, zdjęcia z trasy etc.), ale jeśli chcesz iść bez telefonu/aparatu- to Twoje Camino i szanujemy to!

Pokonaj takie Camino, o jakim marzyłeś. Pieszo, rowerem lub konno.

Chcemy, aby Camino rzeczywiście było dla każdego. Jeśli zatem dziś nie masz możliwości wyjechania na Camino do Hiszpanii, idź po swojemu, tutaj. A duchowo bądź tam ❤️.

Możesz liczyć kilometry:

Czyli tak, jak chcesz. Bo Camino powinno być tylko Twoje!

Oto podstawowe różnice pomiędzy różnymi pakietami #WirtualneCamino

Każdy z pakietów to zupełnie inny certyfikat (wypisany imiennie na Ciebie, z datą ukończenia) i zupełnie inny medal. Na pokonanie każdego dystansu jest też inne ograniczenie czasowe (bez obaw, nie ma pośpiechu, bo czasu jest dużo)

Życzymy Ci wspaniałej, pełnej wrażej i duchowych przeżyć, wędrówki. Do zobaczenia na szlaku do Santiago de Compostela!

Dołącz z hasztagiem #WirtualneCamino i odwiedź nas na facebook’u. Jeśli chcesz być w kontakcie z innymi osobami idącymi #WirtualneCamino, dołącz do naszej caminowej grupy na facebook’u.

#WirtualneCamino to nie jest rywalizacja sportowa! Przeczytaj poniżej, jak niektóre z setek uczestników, przeżyły swoją wędrówkę wirtualnym szlakiem. Chcesz dodać swoją relację? Wyślij ją na adres kuba@mypielgrzymi.com


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.