szybki kontakt

Szlak św. Jakuba w Tuchowie pod wodą- pomoc!

Szlak św. Jakuba w Tuchowie pod wodą- pomoc!
Tuchów szlak Jakuba- powódź
Powódź na szlaku św. Jakuba w Tuchowie.

Kościół św. Jakuba w Tuchowie
Kościół św. Jakuba w Tuchowie podczas przejścia Via Regia w 2009r.
Kopia figury św. Jakuba z katedry w Santiago w kościele w Tuchowie
Kopia figury św. Jakuba z katedry w Santiago w kościele w Tuchowie

Wiadomość od Bogusi i Krzysztofa Tomczaków:

5 czerwca woda z rzeki Biała drugi raz w odstępie trzech tygodni ,zalała mieszkańców Parafii Tuchów .Parafii pod wezwaniem św .Jakuba Apostoła.Na zdjęciu widać wyrażnie wystającą ponad wodę muszelkę wyznaczającą  szlak jakubowy.Ktoś powiedział,że na przyjście wody wpływu nie mamy , ale na pomoc poszkodowanym wpływ możemy mieć.Z naszej inicjatywy Parafia Skorogoszcz ,także pod wezwaniem św.Jakuba Apostoła ,będzie zbierać pieniądze na pomoc poszkodowanym mieszkańcom ,parafianie w dniu jakubowego odpustu przygotują festyn i loterię fantową  z której dochód  także zostanie przeznaczony na pomoc . mieszkańcom zalanej miejscowości. Ty także możesz pomóc. 24 lipca wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Dobrzenia Wlk organizujemy wędrówkę szlakiem Jakubowym z Dobrzenia do Skorogoszczy wyruszamy o godz.10.00 z pod kościoła św.Rocha w Dobrzeniu/  Wieczorem spotkanie  w stajni u Romka Piwko , my zapewnimy wam darmowy nocleg i poczęstunek hiszpańskim winem ,a wy będziecie mogli w zamian wrzucić grosik do kapelusza, i w ten sposób wspomóc parafian z Tuchowa , Następnego dnia w święto Naszego Patrona zapraszamy na uroczystą sumę odpustową do naszego Jakubowego kościoła.

Bogusława i Krzysztof Tomczak
adres do korespondencji: bktomczak@gmail.com


Jedna odpowiedź do “Szlak św. Jakuba w Tuchowie pod wodą- pomoc!”

  1. A może dla tych co nie mogą być fizycznie z Wami, a chcą być duchowo (my będziemy fizycznie gdzieś między Porto, a Santiago) podacie numer konta np parafii, gdzie można wpłacić co nieco. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.