Witajcie. Od mojego ostatniego wpisu minęło już sporo czasu (patrzę, patrzę w statystyki- tak, aż 3 miesiące). Oczywiście nie zapomniałem o blogu, jednak sporo się działo w tym czasie w moim życiu, dlatego tak długa nieobecność. Obiecuję poprawę. Cieszy mnie, że mimo braku nowych informacji na blogu, odwiedzających nie brakuje i każdego dnia całkiem spora ilość czytelników przeczesuje tą stronę.

Dzisiaj wstępnie chcę Was poinformować o spotkaniu Caminowiczów, które odbędzie się w dniach 19-20 listopada w Głuchołazach. Spotkanie nawiązuje do corocznych spotkań, jakie do tej pory wielokrotnie odbywały się już w naszym kraju. Pamiętacie pewnie organizowane przeze mnie spotkanie caminowe w Sobótce czy to zeszłoroczne w Mikuszewie, które zorganizowała Jola ze Zbyszkiem Janczakowie.

Plan spotkania w Głuchołazach jest właśnie dopinany przez organizatorów (Stowarzyszenie “Przyjaciele Dróg Świętego Jakuba w Polsce”) i jak tylko będzie gotowy, opublikuję go tutaj na blogu.

—– [dodano 28.10.2011] —–

Oto pliki PDF z programem i zaproszeniem członków Stowarzyszenia na coroczne Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w trakcie spotkania:

Głuchołazy 2011 Zaproszenie na Walne Zebranie

Głuchołazy 2011 Program

———————————————

Poniżej przekazuję informacje, jakie posiadam do tej pory:

Stało się już tradycją, że jesienią spotykają się polscy sympatycy Camino de Santiago. Nie inaczej będzie i w tym roku. Podobnie jak w roku ubiegłym, także tym razem przy tej okazji na swoim walnym zebraniu spotkają się członkowie stowarzyszenia ?Przyjaciele Dróg sw. Jakuba w Polsce?. Tym razem spotkamy się w Głuchołazach w Górach Opawskich, u Źródła św. Jakuba i na początku Nyskiej Drogi św. Jakuba, w ośrodku ?Czerwony Kozioł? w dniach 19/20 listopada 2011 .

Dojazd do Głuchołaz:

  • Indywidualnie samochodem: autostradą A4 od strony Katowic do zjazdu Niemodlin (zjazd na drogę nr 46) lub od strony Wrocławia do zjazdu Grodków (droga nr 404) i dalej do Nysy. Następnie z Nysy 18 km drogą nr 40 do Głuchołaz. Tutaj kierujemy się na i za mostem na Białej Prudnickiej w lewo, niemal do konca ul. Sikorskiego. Za wiaduktem kolejowym należy po lewej stronie wypatrywać granitowego słupa z muszlą.
  • Pociągiem można dojechać do Nysy z Opola, Brzegu, Kluczborka, Kędzierzyna Koźle – rozkład jazdy tutaj.
  • Prawdopodobnie dla większości uczestników lepszy będzie autobus. Autobusem m.in. z Wrocławia, Opola, Nysy, Prudnika – rozkład jazdy tutaj.
    Bezpośrednie autobusy z Opola do Głuchołaz – 6 kursów dziennie (PKS i inni przewoźnicy) Z Wrocławia 5 kursów, z Nysy i Prudnika po kilkanaście. Jest też bezpośredni autobus z Nowego Sącza przez Bielsko-Białą i Rybnik. W przypadku osób z dalszych odległości przyjazd w sobotę rano oznacza konieczność kilku- a nawet kilkunastogodzinnej nocnej podróży. Wydaje się, że lepszym rozwiązaniem dla nich byłby przyjazd w piątek po południu lub wieczorem i spokojna noc w ?Czerwonym Koźle?, ale to wiąże się z dodatkowym kosztem.

    Ośrodek ?Czerwony Kozioł?:

    Kontakt i mapa dojazdu tutaj. Przyjazd możliwy już w piątek po południu lub wieczorem 18 listopada albo w sobotę rano. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie terminu przybycia.