Jesus Trail

Ziemia Święta to miejsce, które trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Oprócz zwiedzania miejsc świętych, możesz przejść śladami Jezusa z Nazaretu do Kafarnaum. To niezapomniana pielgrzymka piesza, dzięki której poznasz ważne miejsca działalności Chrystusa.

 

Szlak Jezusa z Nazaretu do Kafarnaum w Izraelu

Około 75 kilometrów pieszej wędrówki z miejsca, gdzie wychował się i żył Jezus Chrystus, aż nad Jezioro Galilejskie.

Wędrówkę szlakiem Jezusa w Ziemi Świętej, ze względów praktycznych, warto połączyć z pielgrzymką do Ziemi Świętej i odwiedzić przy okazji inne, ważne miejsca chrześcijaństwa.

Wg przewodników, Jesus Trail to wędrówka na 5-6 dni, jednak w grudniu 2019 roku, razem z Piotrkiem i Staszkiem, przeszliśmy Jesus Trail w 3 i pól dnia. Nie uważam, żeby wędrówka sprawiła nam jakiś szczególny wysiłek.

Z pewnością Jesus Trail nie jest miejscem na wędrówkę organizowaną samodzielnie. Osobiście, nie wybrałbym się na szlak sam. Jednak pielgrzymka tym szlakiem organizowana przez liczne biura, może być przeżyciem zdecydowanie wyjątkowym.

 

Co, gdzie, jak? Czyli czy można to zorganizować samodzielnie?

Zdecydowanie można pójść na Jesus Trail samodzielnie. Jednak, jakie zalety będzie miało takie rozwiązanie, nad wyjazdem z biurem podróży? Żadne. 

Izrael, mimo wspaniałych ludzi, którzy tam żyją, nie jest miejscem na samotną (czy samodzielnie organizowaną), wędrówkę. Decydując się na wyjazd samotny, będziemy borykali się z wieloma trudnościami, jak:

  • organizacja przelotów (najmniejszy problem, bo LOT i tanie linie latają do Tel Avivu)
  • organizacja noclegów (o ile w Jerozolimie, Nazarecie nie będzie problemów, to na szlaku już zdecydowanie tak)
  • organizacja transportu z lotniska na szlak i z powrotem+ ew. odwiedzenie innych miejsc (będzie mega drogo, jeśli chcesz to zrobić na własną rękę+ uwaga na Szabat i kontrole drogowe)
  • organizacja wyżywienia (samodzielnie będzie drożej i trudniej)

Jeśli chodzi o koszty samodzielnego wyjazdu, to zakładam, że lecisz do Ziemi Świętej nie tylko przejść Jesus Trail w 5 dni, ale też przy okazji zobaczyć inne ważne miejsca (które nie znajdują się w Galilei), jak Jerozolima i Betlejem. W takim wypadku nie ma absolutnie szansy, by samotny wyjazd był tańszy od pielgrzymki zorganizowanej. Wyjazd na Jesus Trail z grupą ma tę zaletę, że przy okazji odwiedzisz z przewodnikiem i (najczęściej) księdzem biblistą, ważne miejsca.

 

A działamy tak:
PON – PIĄ 10:00 – 18:00
SOB 10:00 – 14:00
NIEDZ Jesteśmy zamknięci

Napisz do nas

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.