szybki kontakt
WYJAZD SPECJALNY 

Cena od 4990 zł

WYJAZD SPECJALNY 

Wyjazd Jubileuszowy 2022 (Rok Święty Jakubowy). Camino wybrzeżem (130km) + Camino na koniec świata (115km)

Dostępne terminy wyjazdów:

16 lipca – 30 lipca 2022 (15 dni) rezerwuję

Camino Portugues Wybrzeżem oraz Camino na koniec świata + 3 dniowy pobyt w Santiago w czasie obchodów 25 lipca w Roku Jubileuszowym | Typ wędrówki: pieszo | Poziom trudności: średni | Zaczniesz wędrówkę w: Baiona | Dystans do pokonania: 245km | Zobaczysz m.in.: Porto, Baiona, Vigo, Redondela, Pontevedra, Caldas de Reis, Padron, Santiago de Compostela, Muxia, Finisterra (koniec świata) | Program obejmuje przejście dwóch tras Camino w trakcie jednego wyjazdu, a w przerwie pomiędzy nimi, obchody jubileuszu Roku Świętego w Santiago de Compostela.

Rok 2022 to wyjątkowy rok na Camino de Santiago, dlatego też mamy ograniczoną ilość miejsc na naszych wyjazdach. Pamiętaj też, że w całym sezonie 2022 będzie znacznie trudniej o nocleg. Rozważ wcześniejszą rezerwację miejsca! Po sezonie 2021, zaplanowaliśmy wyjątkowy wyjazd na obchody Roku Świętego w Santiago, podczas którego odbędziemy aż DWIE niesamowite wędrówki podczas jednego wyjazdu.

Termin wyjazdu: 16 lipca – 30 lipca 2022 (15 dni)

Pamiętaj, że każdy z naszych wyjazdów jest inny. Program, który widzisz poniżej może odbiegać od tego, który faktycznie będziemy realizowali. Wpływ na przebieg pielgrzymki ma wiele czynników, jak choćby: zmiany w rozkładach przewoźników, możliwość noclegu w danej miejscowości, czy choćby kondycja pielgrzymów  Zawsze staramy się, aby wyjazd był najciekawszy z możliwych do zrealizowania w danym terminie. Jeśli chcesz omówić przebieg Camino w konkretnym terminie, możesz zadzwonić do Kuby na 514-777-556.

Podczas tego wyjazdu na Camino w grupie idzie ksiądz. Dzięki temu, osoby wierzące mają możliwość spowiedzi oraz uczestnictwa we Mszy Świętej po polsku każdego dnia pieszej pielgrzymki. Msze organizujemy każdego dnia w innym miejscu. Gwarantujemy, że do niektórych miejsc w których bywamy, nie dotrzesz wędrując samodzielnie.

Program jubileuszowego wyjazdu na Camino wybrzeżem + Camino na koniec świata:

Dzień 1 16.07
Przyjazd na lotnisko Warszawa-Modlin o godz. 18:20, odprawy i przelot do Porto. Po wylądowaniu przejazd do hostelu, nocleg (tego dnia, z racji późnej godziny przelotu, bez kolacji).
Dzień 2 17.07
Śniadanie i zwiedzanie Porto, miasta słynącego ze wspaniałych win. Praca de Liberdade z pomnikiem Piotra IV, Ratusz Miejski, Dworzec Sao Bento, Katedra Se, Kościół św. Franciszka z niezwykłym wyposażeniem wnętrza, Ribeira (nabrzeże rzeki Douro). Zwiedzanie Porto z polskojęzycznym przewodnikiem. Następnie przejazd na nocleg do schroniska w Baiona nad Oceanem Atlantyckim.
Dzień 3 18.07
Msza św. i odebranie credenciali. Początek szlaku św. Jakuba do Santiago drogą nadmorską, wariantem nad samym brzegiem Atlantyku (Camino Litoral). Pierwszego dnia dojście na nocleg do Vigo, które jest jednym z najważniejszych portów morskich tej części Hiszpanii (ok. 25 km).
Dzień 4 19.07
Poranne wyjście z albergue. Dojście do Redondeli- miasta z ważnym kościołem pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła. Msza św. w kościele św. Jakuba w Redondeli. Nocleg (ok. 17 km).
Dzień 5 20.07
Poranna Msza św. w kościele św. Jakuba w Redondeli i później wyjście na trasę. Dojście w okolice Pontevedry (ok. 18 km). Po drodze przejdziemy pięknym, romańskim mostem w miasteczku Arcade, a potem będziemy mieli możliwość wybrania alternatywnego przebiegu trasy nad strumieniem.
Dzień 6 21.07
Rano Msza św. i krótkie zwiedzanie Pontevedry, bazylika, kościół Matki Bożej pielgrzymów (pieczątki), kościół franciszkanów (wybudowany w miejscu, gdzie dotarł święty Franciszek w drodze do Santiago de Compostela). Dojście na nocleg w Caldas de Reis. (ok. 24 km).
Dzień 7 22.07
Rano wyjście do Padrón. Msza św. w kościele Jakuba, w miejscu gdzie w VII wieku dopłynęły zwłoki św. Jakuba Większego (ok. 18 km).
Dzień 8 23.07 

Wczesnoporanne wyjście na ostatni etap podróży do Santiago de Compostela. Dojście na nocleg w Santiago! (ok. 26 km). Jesteśmy u właściwego celu szlaku Camino de Santiago. Dalsza wędrówka będzie już drogą na średniowieczny koniec świata.
Dzień 9 24.07
Cały dzień na samodzielne zwiedzanie Santiago. Dla chętnych, wspólny spacer po starówce i najciekawszych miejscach miasta. Możliwość odwiedzenia licznych muzeów lub obserwowanie pielgrzymów, przychodzących na plac Obradoiro z wszystkich zakątków świata. Wieczorem możliwość obserwowania “Fuegos del Apostol”, czyli tzw. Ogni św. Jakuba- corocznego pokazu świateł lub fajerwerków, odbywającego się zawsze w wigilię odpustu św. Jakuba.
Dzień 10 25.07
Pobyt w Santiago i obchody święta św. Jakuba Apostoła w Roku Compostelańskim 2022. Zależnie od programu obchodów w Roku Świętym, dzień może wyglądać różnie. Z pewnością pozostawi wrażenia na całe życie.
Dzień 11 26.07
Ruszamy na szlak Camino Muxia y Fisterra, czyli Camino prowadzące na średniowieczny koniec świata. Przed nami 4-dniowa wędrówka, podczas której zobaczymy przepiękne tereny Galicji i dotrzemy pieszo w jedne z najpiękniejszych miejsc w Hiszpanii. Rano, po odpuście św. Jakuba wychodzimy na pierwszy etap tej wędrówki w okolice a Peńa (ok. 28km).
Dzień 12 27.07
Marsz w kierunku Olveiroa, gdzie przenocujemy w jednym z lokalnych hosteli i odpoczniemy przed ostatnim etapem dzielącym nas od oceanu (ok. 25km)
Dzień 13 28.07
Dziś dotrzemy do Muxia, gdzie po wymagającym, około 30-kilometrowym etapie, zobaczymy słupek oznaczony 0,0 KM. Tam też, na skałach nad oceanem, będziemy mogli podziwiać najważniejsze maryjne Sanktuarium w hiszpańskiej Galicji.
Dzień 14 29.07
Marsz na koniec świata, czyli do miejscowości Fisterra i na przylądek, uważany od średniowiecza za kraniec ziemi. Tutaj kończy się nasza wędrówka piesza.
Dzień 15 30.07
Poranny wyjazd z Finisterra i przejazd do Portugalii, skąd wylecimy na lotnisko w Modlinie.

Na naszym fanpage’u na facebooku można znaleźć jeszcze wpisy z naszych minionych wyjazdów oraz kilka filmików z Camino Portugues. Tutaj natomiast przykładowe schronisko w jakim nocujemy (każde jednak ma zupełnie inne wyposażenie i inny standard).

CENA (najczęściej) ZAWIERA

CENA (najczęściej) NIE ZAWIERA

W razie pytań, Kuba wie co i jak  Tel. 514-777-556

Galeria zdjęć

Camino-Portugues-zDaCosta-Finisterra-15D-JUBILEUSZ-GOTOWE

Zobacz także

Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 10:00 – 18:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Jesteśmy zamknięci

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.