szybki kontakt
CAMINO FRANCES+ CAMINO MUXIA I FINISTERRA PIESZO 

Cena od 4890 zł

CAMINO FRANCES+ CAMINO MUXIA I FINISTERRA PIESZO 

„Podwójne” Camino de Santiago ze zwiedzaniem Porto i wędrówką do św. Jakuba, a następnie na „koniec świata”.

Dostępne terminy wyjazdów:

terminy wkrótce

Program specjalny na 2022r. | typ wędrówki: pieszo | poziom trudności: średni | zaczniesz wędrówkę w: Villafranca del Bierzo | dystans do pokonania: 310km | zobaczysz m.in.: Porto, O’Cebreiro, Samos, Sarria, Monte do Gozo, Santiago de Compostela, Muxia, Finisterra

Termin 3 września – 17 września 2022 (cena od 4890zł)

Lata Święte (Ano Santo lub Ano Compostelano) na Camino to czas wyjątkowy. Rok Święty wypada raz na kilka/kilkanaście lat i zawsze jest to niezapomniany i szczególny czas na odbycie wędrówki do Santiago de Compostela. Dlatego też w sezonie 2022 zmodyfikowaliśmy nasze pielgrzymki, by dać nam wszystkim więcej czasu na zanurzenie się w drodze do Santiago.

Postanowiliśmy, że we wrześniu 2022 wyjedziemy na nasz ulubiony szlak i pójdziemy do Santiago jak dawniej! Dodatkowo po wylądowaniu w Portugalii zwiedzimy cudowne Porto z przewodnikiem, a po dojściu do Santiago, odpoczniemy tylko chwilę i z plecakami ruszymy dalej- na koniec świata do Muxia, a następnie do Fisterra.

Program wyjazdu na podwójne Camino de Santiago 2022

Dzień 1
Popołudniowa zbiórka na lotnisku w Modlinie. Wylot z Warszawy (Modlin) i przelot do Porto (Portugalia). Transfer busem do centrum miasta i nocleg w hostelu na nabrzeżu rzeki Douro.

Dzień 2
Zwiedzanie Porto z polskojęzycznym, lokalnym przewodnikiem, miasta słynącego ze wspaniałych win. Praca de Liberdade z pomnikiem Piotra IV, Ratusz Miejski, Dworzec Sao Bento, Katedra Se, Kościół św. Franciszka z niezwykłym wyposażeniem wnętrza, Ribeira (nabrzeże rzeki Douro). Następnie, popołudniowy przejazd na nocleg do Villafranca del Bierzo w Hiszpanii, skąd rozpoczniemy wędrówkę kolejnego dnia. Wieczorem w Villafranca będziemy już na szlaku św. Jakuba i spotkamy pierwszych pielgrzymów na naszym szlaku.

Dzień 3
Pierwszy dzień marszu. Wędrówka z Villafranca del Bierzo w okolice O’Cebreiro. Początkowo asfaltowa droga, poprowadzi nas w górskie, pasterskie tereny na granicy Kastylii i Leonu oraz Galicji. Dzień wędrówki ma około 25 kilometrów, głównie po płaskim terenie. Jedynie ostatnie kilometry, to droga pnąca się w górę.

Dzień 4
Wyjście do Cebreiro. Msza w Sanktuarium Matki Bożej, w miejscu cudu eucharystycznego. Po drodze będziemy mogli podziwiać przepiękne widoki. Dojście do Triacastela. (ok. 25 km). Jest to jeden z najbardziej urokliwych odcinków Camino Frances w Galicji. W samej miejscowości Triacastela mamy możliwość zjedzenia pysznego obiadu pielgrzyma i relaksu w jednej z wielu kafejek i barów dla pielgrzymów.

Dzień 5
Poranne wyjście. Dojście do miejscowości Sarria, gdzie większość pielgrzymów hiszpańskich rozpoczyna swoją wędrówkę. Tego dnia mamy możliwość wędrowania dwoma wariantami szlaku. Jeden z nich (dłuższy o ok. 6km) wiedzie przez benedyktyński klasztor w Samos, który można zwiedzić z przewodnikiem w jęz. hiszpańskim lub angielskim. Drugi wariant jest za to nieco krótszy, ale za to wynagradza pięknym, galicyjskim krajobrazem. Po dojściu do Sarria nocleg w albergue. Msza św. w jednym z licznych kościołów tego miasta lub w kaplicy św. Łazarza. Nocleg (ok. 19 km).

Dzień 6
Poranne wyjście z miasta. Wędrówka doskonale przygotowanymi dla pielgrzymów ścieżkami i traktami leśnymi. Dojście do Portomarin przez most na rzece Mino. Msza św. Nocleg (ok. 22 km).

Dzień 7
Kolejny etap szlaku Camino do św. Jakuba. Poranne wyjście i ponowne przekroczenie rzeki Mino. Wędrówka ścieżkami wśród pól i lasów. Nocleg w Palas de Rei. Msza św. (ok. 25 km).

Dzień 8
Rano wyjście w kierunku Arzua. Piękny krajobrazowo odcinek. Po drodze mijamy m.in. miejscowość Melide, słynącą z najlepszego w Hiszpanii pulpo, czyli ośmiornicy. Warto zatrzymać się tu na postój i skosztować tego galicyjskiego przysmaku. Przejście ok. 28 km, następnie zakwaterowanie w albergue w samym mieście lub jego okolicy.

Dzień 9
Rozpoczęcie przedostatniego etapu podróży do Santiago de Compostela. Wędrówka do jednej z niewielkich miejscowości na ostatnich kilometrach szlaku przed Santiago de Compostela . Dojście na nocleg (ok. 25 km).

Dzień 10
Wczesne wyjście na szlak i ostatni etap pieszej pielgrzymki do św. Jakuba, dojście do Santiago i wspólne wyjście na Mszę św. dla pielgrzymów. Potem indywidualne zwiedzanie Santiago de Compostela i czas wolny na indywidualną refleksję, zakup pamiątek, uzyskanie Composteli – certyfikatu przejścia Camino de Santiago.(ok. 18km) Nocleg w Santiago de Compostela.

Dzień 11
Rano wyjście w okolice a Peńa (ok. 28km). Kierujemy się z Santiago w stronę oceanu atlantyckiego, szlakiem Camino Fisterra y Muxia.

Dzień 12
Marsz w kierunku Olveiroa, gdzie przenocujemy w jednym z lokalnych hosteli i odpoczniemy przed ostatnim etapem dzielącym nas od oceanu (ok. 25km)

Dzień 13
Dziś dotrzemy do Muxia, gdzie po wymagającym, około 30-kilometrowym etapie, zobaczymy słupek oznaczony 0,0 KM. Tam też, na skałach nad oceanem, będziemy mogli podziwiać najważniejsze maryjne Sanktuarium w hiszpańskiej Galicji. Nocleg w miasteczku portowym w Muxia.

Dzień 14
Marsz na koniec świata, czyli do miejscowości Fisterra i na przylądek, uważany od średniowiecza za kraniec ziemi. Tutaj kończy się nasza wędrówka piesza.

Dzień 15
Poranny wyjazd z Finisterra i przejazd do Portugalii, skąd wylecimy na lotnisko w Modlinie.

CENA ZAWIERA

CENA NIE ZAWIERA

Termin 3 września – 17 września 2022 (cena od 4890zł)

Galeria zdjęć

Camino Frances Finisterra 310 km

Zobacz także

Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 10:00 – 18:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Jesteśmy zamknięci

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.