Książki o Camino

Znajdziecie tutaj spis książek, które w jakiś sposób łączą się z tematem Dróg Świętego Jakuba lub pielgrzymowaniem ogólnie. Warto każdą z nich przeczytać, uzupełniając w ten sposób swoją wiedzę o Camino de Santiago

Poniżej znajdziecie spis książek, które w jakiś sposób łączą się z tematem Dróg Świętego Jakuba lub pielgrzymowaniem ogólnie. Warto każdą z nich przeczytać, uzupełniając w ten sposób swoją wiedzę o Camino de Santiago. Jeśli zechcecie umieścić tutaj jakąś nową pozycję- piszcie (kubapigora@gmail.com).

CAMINO DE SANTIAGO

NieIdzTamCzlowieku

Andrzej Kołaczkowski-Bochenek
NIE IDŹ TAM, CZŁOWIEKU!
Santiago de Compostela
ss. 244, 136×210 mm, cena det. 29.00 zł
Wydawnictwo WAM

 

Ta książka nie jest przewodnikiem po Camino, czyli Drodze, nie jest opisem widoków i przygód, nie opowiada uciesznych historyjek, nie wprowadza w magiczny świat ?Pielgrzyma” Coelho. Jest fascynującym zapisem wędrówki ku sobie na pielgrzymim szlaku do Santiago de Compostela. Sprawność językowa autora, jego zmysł obserwacji, poczucie humoru i mocne osadzenie w rzeczywistości sprawiają, że czyta się jednym tchem.

 

PDF-Icon

fragmenty książki


pielgrzymim krokiem

Bremer Józef SJ:
SANTIAGO DE COMPOSTELA
Pielgrzymim krokiem
ISBN: 978-83-7318-888-4
format: 136×210 mm, stron: 208
cena: 23.50 zł
Wydawnictwo WAM
Przez całe stulecia hiszpańskie sanktuarium Santiago de Compostela stanowiło najważniejsze centrum pielgrzymkowe świata chrześcijańskiego (ważniejsze nawet od Jerozolimy). Później wraz z osłabieniem ducha w Europie wygasł zapał pielgrzymi. Ale oto znów stopy pątników wzbijają kurz na hiszpańskim szlaku, znów Camino de Santiago tętni życiem, znów jednoczy Europę. Autor osobiście przemierzył wielosetkilometrową drogę skrzętnie notując wszystkie obserwacje i przeżycia. Znajdziemy tu wszystko: od opisu drogi wzbogaconego zarysem historycznym mijanych miejsc, poprzez osobiste przeżycie trudów podróży i refleksję duchową, po żywe portrety ludzi tworzących Camino (zarówno zmarłych przed wiekami, jak i towarzyszących w drodze autorowi) i urocze scenki rodzajowe. Dziś Santiago de Compostela przychodzi do nas!

Camino inaczej

Przemek Opłocki
CAMINO INACZEJ. Czyli dlaczego warto zostać pielgrzymem
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7192-398-2
Format: 130×200
Stron: 109

Wydawnictwo Verbinum

Zostawiłem spokojne, w miarę poukładane życie. Z codziennym obiadem, godzinami spędzanymi ze znajomymi w pubach Trójmiasta, wygodnym łóżkiem i innymi przyjemnymi rzeczami. Zdecydowałem się wyruszyć w podróż autostopem do Hiszpanii, na blisko miesięczną pielgrzymkę do Santiago de Compostela.

Z 300 euro w portfelu mającymi wystarczyć mi na cały miesiąc pobytu za granicą. Z obawami, ale również chęcią przeżycia wielkiej przygody. Rozsądkiem mówiącym: ?Czyś Ty doszczętnie zgłupiał??, lub nawet dosadniej, oraz pragnieniem dokonania czegoś wyjątkowego. Ze świadomością, że robię coś szalonego, niezwykłego i fascynującego, ruszyłem w stronę grobu św. Jakuba.
ze wstępu Autora

zapraszamy na www.oplocki.art.pl


vamos

Włodzimierz Antkowiak
Vamos, Peregrino! Droga do Santiago de Compostela
liczba stron: 256
miejsce wydania: Warszawa
rok wydania: 2005
oprawa: miękka
wymiary: 145 x 205 mm
wydawca: Erica, Polski Instytut Wydawniczy
ISBN: 83-89700-31-X

“Najsławniejszy na świecie szlak pielgrzymi Camino de Santiago, zwany też Szlakiem Przeznaczenia, zapewnia odpuszczenie wszystkich grzechów, jest więc dla wierzących chrześcijan nadzieją na życie wieczne.” Olgierd Budrewicz

 


lucyna

Lucyna Szomburg
Droga do Santiago de Compostela


Wydawca: Bernardinum
Rok wydania: 2006
Ilość stron: 112 s.
Oprawa: miękka
Wymiar: 115×165 mm
EAN: 978837380397
ISBN: 83-7380-397-1
Cena: 19.00 zł

“We wrześniu 2004 r. Wyruszyłam samotnie na Camino, czyli średniowieczny szlak pielgrzymkowy do grobu ś. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela. Droga fascynowała mnie od zawsze, odkąd sięgam pamięcią. Rozbudzała moją wyobraźnię, kusiła nieznanym, odkrywała przede mną tajemnice kryjące się za każdym zakrętem i wzgórzem. Darem byli spotkani ludzie, przyroda, codziennie inne niebo nad głową, a także samotność. Człowiek potrzebuje od czasu do czasu “pustyni”, aby uwolnić się od codziennych trosk, uporządkować swoje życie, nawiązać bliższą relację z Panem Bogiem.”
Lucyna Szomburg


PIELGRZYMOWANIE

Ziema Swieta
Jan Gać
ZIEMIA ŚWIĘTA
Kulturowy przewodnik śladami Jezusa
ss.296, format 120×209 mm,

cena det. 44.90 zł

Wydawnictwo WAM

Podróżowanie po Ziemi Świętej to przeżycie niezapomniane, zwłaszcza jeśli pod ręką masz ten wyjątkowy przewodnik, który prowadzi Cię do miejsc, gdzie żył Jezus.
Książka ta jest czymś więcej aniżeli standardowym przewodnikiem; pragnie nie tylko pokazać, ale przede wszystkim chce zatrzymać świadomego celów swej podróży Pielgrzyma w tych miejscach, gdzie Jezus przyszedł na świat, gdzie żył, gdzie spotykał się ze współczesnymi sobie ludźmi, gdzie wchodził z nimi w relację, gdzie w końcu doszedł kresu swego ziemskiego życia. Książka usiłuje połączyć tamten czas z czasem naszym, ażeby każdy na swój własny sposób mógł najpełniej go przeżyć podczas swej podróży do Ziemi Świętej. Dzięki lekturze Kulturowego przewodnika śladami Jezusa pobyt w Ziemi Świętej stanie się wspaniałą przygodą.

Fragmenty przewodnika po Ziemi Świętej


forest

Jim Forest
Pielgrzymowanie jako droga przez życie
Wydawnictwo WAM
data wydania: marzec 2009
format: 136×210 mm
stron: 236
cena ok 29zł

Dla Jima Foresta pielgrzymowanie to model życia. Dystans i szlak, który się przemierza nie ma znaczenia. Ważne, by przeżyć jedną z największych przygód – podróż z Chrystusem. Boga spotkać można nie tylko w miejscach wyjątkowych, do których udają się wierni, ale i w najbliższym otoczeniu, pośród rutynowo wykonywanych czynności. Liczne anegdoty, osobiste przeżycia Autora i opowieści o ludziach, którzy w czasach dawnych i obecnych podejmowali trud wędrowania, wzbudzą w czytelnikach Ducha pielgrzymowania, który ożywia i wprawia w ruch całe życie chrześcijańskie.

Recenzja książki w trzecim numerze ‘Pielgrzymka’.