Polskie albergue na Monte do Gozo

Albergi na hiszpańskim Camino de Santiago to miejsca szczególne. Pielgrzym oprócz schronienia na noc znajduje w nich często uśmiech przyjaznego gospodarza, wspólnie spożywany posiłek czy pomoc w leczeniu obolałych stóp.

Albergi na hiszpańskim Camino de Santiago to miejsca szczególne. Pielgrzym oprócz schronienia na noc znajduje w nich często uśmiech przyjaznego gospodarza, wspólnie spożywany posiłek czy pomoc w leczeniu obolałych stóp. Są to miejsca, które odwiedzamy najczęściej tylko raz, jednak w myślach pozostają na zawsze.

Od chwili gdy przekraczasz próg albergue po całodniowej wędrówce, rozpoczyna się Twoja kolejna przygoda. Poznajesz nowych ludzi, bądź spotykasz tych, których już miałeś okazję zobaczyć dziś na szlaku lub 2-3 tygodnie wcześniej, gdy pokonywałeś Pireneje.

Prawie każda z narodowości, które wędrują corocznie Camino de Santiago ma „swoje” albergue na szlaku do Composteli. Także my, Polacy mamy swoje miejsce na Camino. To albergue na Monte do Gozo, znajdujące się wewnątrz kompleksu Europejskiego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Santiago de Compostela.

Co roku w albergue prowadzone są turnusy wolontariatu, podczas których pielgrzymom służą nieodpłatnie wolontariusze z Polski (wszyscy z nich przebyli Camino). Tutaj więcej na ten temat.

Szefem Centrum Pielgrzymowania jest polski Saletyn Ojciec Roman Wcisło.

Więcej informacji o polskim albergue znajdziesz na stronie albergue.pl. Możesz też wirtualnie odwiedzić nasze schronisko klikając tutaj.