Camino de Santiago pieszo

Piesza wędrówka Camino de Santiago to najpopularniejsza forma pielgrzymki do Santiago. Pokonaliśmy ten szlak wielokrotnie i dziś chcemy, byś dołączył do coraz większego grona polskich caminowiczów. Poniżej znajdziesz też relację z naszego pierwszego Camino de Santiago pieszo.

Planujesz ruszyć na Camino de Santiago pieszo? To świetnie. W odróżnieniu od rowerowej pielgrzymki, wędrowanie pieszo pozwala na znacznie spokojniejsze tempo i umożliwia poznanie pokonywanych miejscowości i wsi znacznie dokładniej.

Razem z Ewą nasze pierwsze piesze Camino z Saint-Jean-Pied-de-Port do Santiago de Compostela przeszliśmy w 2008 roku. Pokonanie około 850 kilometrów przez Hiszpanię zajęło nam dokładnie 26 dni. Z perspektywy czasu dochodzimy do wniosku, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i za pierwszym razem nie należy porywać się na tak długą wędrówkę.

Po tym pierwszym pieszym Camino wędrowaliśmy po różnych szlakach do Santiago wielokrotnie- nie tylko w Hiszpanii. Camino stało się częścią naszego życia, dlatego chcemy Cię zachęcić do zaplanowania swojej wędrówki z nami. Myślimy, że dzięki naszym wskazówkom Twoje Camino nabierze prawdziwej wartości i nie będzie tylko wycieczką krajoznawczą. Chcemy, by wędrówka do Santiago odbiła swój ślad także w Twojej pamięci i wpłynęła na Twoje życie.

Poniżej odnajdziesz naszą relację z pierwszego Camino de Santiago pieszo w 2008 roku. Była to wędrówka naszego życia, od której wiele dobrych rzeczy w naszym życiu się zaczęło. Zdjęcia i relacja niestety nie spełniają obecnych standardów internetu, ale dadzą Ci ogólny obraz tego, jak wygląda piesza wędrówka do grobu św. Jakuba w Santiago.

Relacja dzień po dniu:
Dzień 1- St.Jean Pied de Port- Roncesvalles
Dzień 2 i 3- Roncesvalles- Arre- Puente la Reina
Dzień 4- Puente la Reina- Estella
Dzień 5- Estella- Torres del Rio
Dzień 6- Torres del Rio- Navarette
Dzień 7- Navarette- Azofra
Dzień 8, 9, 10 i 11- Azofra- Granon- San Juan de Ortega- Rabe- Castrojeriz
Dzień 12 i 13- Castrojeriz- Fromista- Carrion de los Condes
Dzień 14- Carrion de los Condes- Sahagun
Dzień 15- Sahagun- Mansilla de las Mulas
Dzień 16 i 17- Mansilla de las Mulas- Leon- Hospital de Orbigo
Dzień 18- Hospital de Orbigo- Santa Catalina de Somoza
Dzień 19- Santa Catalina de Somoza- Ponferrada
Dzień 20- Ponferrada- Villafranca del Bierzo
Dzień 21, 22, 23 i 24- Villafranca del Bierzo- O’Cebreiro- Arzua (i kilka innych)
Dzień 25- Arzua- Monte do Gozo
Dzień 26- Monte do Gozo- Santiago de Compostela
Dzień 27- Finisterra (koniec świata)

Planujesz Camino de Santiago?