Witajcie po dłuuugiej przerwie. Świeżych informacji ze szlaków jest sporo, jednak jak zawsze za mało czasu, by je wszystkie umieszczać na stronach. Poniższej informacji nie mogłem jednak przegapić. Skopiuję po prostu tekst od Pani Basi Karpały:

Szanowni Państwo!

W związku z odradzającymi się w Polsce szlakami św. Jakuba i wzrastającym zainteresowaniem Camino de Santiago chór Kolegiaty św. Anny w Krakowie Schola Cantorum Cracoviensis przygotował dla wszystkich miłośników pielgrzymowania do Composteli płytę ?Buen Camino! Muzyka szlaków św. Jakuba. Znalazły się na niej pieśni z różnych epok i krajów. Średniowieczne śpiewy z Codexu Calixtinus otwierają muzyczną wędrówkę zderzając się z XX-wiecznym hymnem, śpiewanym obecnie na mszach dla pielgrzymów. XVI i XVII – wieczne pieśni francuskie i niemieckie opowiadają o przeżyciach pielgrzymów w czasie wędrówki. Nowsze pieśni sławią imię świętego Jakuba i przekazują prośby o błogosławieństwo. A jako, że pielgrzymi – tak dawniej jak i dzisiaj – zatrzymywali się w schroniskach i w klasztorach, słuchali opowieści, uczyli się pieśni nabożnych i świeckich, bawili i tańczyli, wstępowali do kościołów słuchając organów, tak i niniejsza płyta prezentuje Państwu dźwięki tych ostatnich. Dawną polską muzykę usłyszeć można w znakomitym wykonaniu organisty – Andrzeja Białki.

Buen Camino! Muzyka szlaków św. Jakuba

Na płycie prezentowane są pieśni krajów – Polski, Niemiec, Francji i Hiszpanii. Wszystkie teksty obcojęzyczne zostały przetłumaczone na język polski i zamieszczone w załączonej książeczce, aby każdy mógł się wsłuchać nie tylko w dźwięki muzyki, ale i wniknąć w treść słów. Oddając płytę do rąk Państwa mamy nadzieję, iż dla tych, którzy już odbyli pielgrzymkę do Composteli muzyka przyczyni się do odnowienia wspomnień; dla tych, którzy zamierzają wyruszyć będzie impulsem do podjęcia ostatecznej decyzji; dla tych, którzy pielgrzymować nie mogą będzie modlitwą i muzyczną wędrówką w wyobraźni.

Płyta posiada hologram.
Wystawiamy rachunki.
Cena płyty wynosi 35 zł

W sprawie zakupu płyty i ewentualnej wysyłki za zaliczeniem pocztowym można pisać na adres bkarpala@interia.pl
Adresy kontaktowe znajdują się również na stronie chóru www.chor-scc.krakow.pl
Z poważaniem
Barbara Karpała