Spotkanie Warszawskiego Klubu Przyjaciół Dróg św. Jakuba, 7 maja o godz. 18.30

Spotkanie Warszawskiego Klubu Przyjaciół Dróg św. Jakuba, 7 maja o godz. 18.30
Spodobał Ci się ten wpis?

Warszawski Klub Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce organizuje spotkanie z trzema pielgrzymami ? Dominikiem Włochem, Wojtkiem Jakowcem i Romanem Ziębą, którzy w październiku 2011 roku dotarli do Asyżu w pieszej pielgrzymce pokoju z Moskwy, Fatimy i Jerozolimy.

Celem samotnego pielgrzymowania każdego z nich było głoszenie prymatu cywilizacji miłości Jana Pawła II, zgodnie z którym człowiek powinien być ważniejszy niż przedmiot, wspólne wartości cenniejsze niż osiągnięcia techniki, a miłosierdzie ważniejsze od sprawiedliwości.
Po dotarciu do Asyżu pielgrzymi uczestniczyli w modlitwie o pokój z udziałem przedstawicieli innych religii z całego świata. Była to 25. rocznica pierwszego spotkania w Asyżu, które zainicjował papież Jan Paweł II.

Goście spotkania podzielą się swoimi wrażeniami z Drogi i opowiedzą o kolejnych planach pielgrzymowania związanych z pielgrzymką pokoju dookoła świata opisanych na stronie www.idzieczlowiek.pl.

Chętni będą mogli dowiedzieć się także w jaki sposób można włączyć się w działania na rzecz budowania szlaku Jakubowego na terenie Mazowsza. Szlak ten prowadzony dwoma trasami z warszawskiej Katedry św. Jana wyznaczany jest przez osoby ze Stowarzyszenia Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce, które działają już od ponad 2 lat na rzecz jego odtworzenia.

źródło: link, grafika: www.idzieczlowiek.pl

Spodobał Ci się ten wpis?
468 ad
  • anna kazimierczak

    Przez 5 dni w tygodniu jestem na szlaku św.Jakuba dojeżdżając do pracy ,ale wierzę ,że w końcu dojadę do Santiago de Compostella już obliczyłam,że te moje dojazdy to tak jakbym tam była Anka z lubuskiego

Fatal error: Call to a member function build_links() on null in /home/kubarefe/domains/mypielgrzymi.com/public_html/wp-content/themes/Divi/sidebar.php on line 10