Nie idź tam człowieku!

Spodobał Ci się ten wpis?

Nowa książka Andrzeja Kołaczkowskiego-Bochenka zbiera same pozytywne recenzje. Ja sam czekam na mój egzemplarz. Plik poniżej dzięki uprzejmości Autora i krakowskiego Wydawnictwa WAM (plik w formacie PDF znajdziecie TUTAJ).

okladka_nie_idz_tam_czlowieku

Tymczasem recenzja z Wydawnictwa WAM:

„Autor, po pięćdziesięciu latach życia w beztroskim ateizmie, ruszył w najstarszą pielgrzymkową drogę Europy. Ruszył, bo tej okolicy nie znał, bo było tanio i była szansa na nową przygodę. Okolicę poznał, pieniędzy dużo nie wydał, przygodę przeżył. A gdy już przybył na miejsce, do katedry w Santiago de Compostela, przeżył najważniejsze: w przestrzeni katedry wibrowały słowa: „No, jesteś wreszcie”.

Steven Weinberg, fizyk i laureat nagrody Nobla, jeden z największych umysłów naszych czasów, powiedział kiedyś zdanie, które stało się drogowskazem dla bardzo wielu ludzi: „Religia jest obrazą ludzkiej godności. Także bez niej ludzie dobrzy będą postępować dobrze, a źli źle. Ale to właśnie pod wpływem religii ludzie dobrzy postępują źle”.
Prawie przez całe życie podzielałem tę opinię. A potem poszedłem na wycieczkę do Santiago. Wszystkim, którym poglądy Weinberga są cenne i drogie i którzy za nic nie chcieliby od nich odstąpić, mogę poradzić tylko jedno: chcecie zobaczyć Santiago, pojedźcie spokojnie, nic wam nie grozi, ale nie wyruszajcie w pielgrzymce na Camino de Santiago.
(fragment książki)”.

Andrzej Kołaczkowski-Bochenek pojawi się na spotkaniu klubu w Sobótce w dniach 1-3 maja. Będzie opowiadał o swojej drodze z Sevilli do Santiago i o tym, jak droga zmieniła jego życie. Będzie też możliwość zakupu książki wraz z dedykacją od Pana Andrzeja. Jeśli jednak nie chcecie czekać na swój egzemplarz, możecie już teraz zamówić go przez internet np. TUTAJ. Jeszcze raz zapraszam do Sobótki.

Spodobał Ci się ten wpis?
468 ad
Fatal error: Call to a member function build_links() on null in /home/kubarefe/domains/mypielgrzymi.com/public_html/wp-content/themes/Divi/sidebar.php on line 10